Громадська Рада здійснює експертизу столичних бюветів | Народная инициатива

Категория | В городе

Громадська Рада здійснює експертизу столичних бюветів

Наскільки корисною, а головне − безпечною − є вода з київських бюветів, проводять перевірку члени Комітету з питань громадського моніторингу.
Як повідомив Голова Комітету, очільник Руху «Народна Ініціатива», ініціатор та організатор соціальної програми «Добрі сусіди» Ігор Тенетко, у відповідь на запит Громадської Ради, міська влада повідомила, що жодних проблем з функціонуванням бюветів немає, а якість їхньої води регулярно перевіряється, про що в обов’язковому порядку інформуються кияни.
Проте, громаді стало відомо, що станом на середину червня було профінансовано лише 17,9% з майже 19 мільйонів, які бюджетом 2013 року передбачено на утримання, капітальний ремонт та погашення минулорічних боргів, і при цьому левова частка витрачена саме на погашення боргів. Це навіяло певні сумніви щодо належного функціонування столичних бюветів.
У той же час, КМДА стверджує, що контроль якості здійснює центральна лабораторія Департаменту експлуатації водопровідного господарства «Київводоканалу». Така робота має проводитися кожний квартал або за потребою – позачергово. Водночас, Київський лабораторний центр Держсанепідслужби має здійснювати санітарно-епідеміологічний нагляд відповідно до санітарного законодавства України, як поточно, так і в позачерговому порядку. Як роз’яснили у КМДА, у разі погіршення якості води бювет мають закривати для промивки та хлорування свердловин, Якщо позитивного результату такі дії не дали, то на бюветі мають встановити системи доочистки води та системи знезараження.

«Нас не могла не занепокоїти така відповідь. Адже ми, як і решта киян, не одноразово спостерігали, що бювети знаходяться у незадовільному стані, не працюють по кілька місяців, про наявність на кожному із них табличок щодо хімічного складу води – годі й говорити», – зазначає Ігор Тететко.
Крім того, за його словами, думки експертів з приводу корисності води із бюветів мають суттєві розбіжності. Проте, киянами традиційно вода з бюветів сприймається як більш чиста і корисна альтернатива водопровідній воді. Окрім того, вона безкоштовна, у той час як бутильовану воду можуть дозволити собі лише кияни із середнім та вищим рівнем достатку.
Аби не бути голослівними, у Громадській Раді вирішили розібратися, чи споживання такої води є самообманом, чи вона справді чиста і більш якісна, а також – як використовуються бюджетні кошти на утримання бюветів.
Тож у даний час Громадська Рада проводить незалежний громадський моніторинг цієї проблеми, і його результати будуть не тільки направлені керівництву міської адміністрації, але й оприлюднені серед жителів столиці.
У Громадській раді переконані, що кияни мають право знати про те, наскільки безпечна бюветна вода. Якщо екологи та інші фахівці кажуть про те, що ця вода справді краща за водопровідну, то нам, жителям міста, важливо отримати доступ до інформації про склад цієї води.

Для інформаціі:
Всього у Києві – 201 бювет. На балансі Київводфонду перебуває 187 бюветів, з них – лише 145 працюючих, але ця цифра постійно змінюється через ремонти, інші технічні причини або збій у фінансуванні. Найбільша кількість свердловин в Дніпровському районі (27 бюветів), найменша − у Печерському (9 бюветів). Зараз у місті встановлено лише 35 систем комплексної доочистки та 46 ультрафіолетових ламп, які знезаражують воду.

Comments are closed.

Немного рекламы

Опросы

Какая наибольшая социальная проблема в Киеве?

Просмотреть результаты

Loading ... Loading ...

А так же

family-doctor.com.ua – Онлайн издание для семейного врача и медсестры. А так же много полезного из материалов наших партнеров: Not found

Календарь

Сентябрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Рубрикатор